Avrupa düşüşte… Sanayi üretimi mayıs ayında bir önceki aya göre Avro Bölgesi’nde ve Avrupa Birliği’nde (AB) yüzde 1,1 azaldı. Avrupa İstatistik Ofisi’nin açıkladığı verilere göre, 18 üyeli Avro Bölgesi’nde mevsimsellikten arındırılmış mayıs ayı sanayi üretimi bu yılın nisan ayına göre yüzde 1,1 azalış kaydetti, söz konusu oran 28 üyeli AB’de de yüzde 1,1 geriledi. nike air max 1 (Eurostat) Mayısta sanayi üretimi yıllık bazda ise hem Avro Bölgesi’nde hem de AB’de artış kaydetti. Söz konusu oran Avro Bölgesi’nde yıllık bazda yüzde 0,5, AB’de ise yüzde 1,1 yükseldi. nike air max 2016 Avro Bölgesi’nde bir önceki aya kıyasla yüzde 1,1’lik sanayi üretimi azalışına, ara malı üretimi yüzde 2,4, dayanıksız tüketim malları üretimi yüzde 2,2, dayanıklı tüketim malları üretimi yüzde 1,8 ve sermaye malları üretimi de yüzde 0,5 olumsuz etki yaparken, enerji üretimi yüzde 3 artış gösterdi. AB’deki yüzde 1,1’lik aylık düşüşe ise yüzde 2,1 azalan ara malı üretimi, yüzde 1,8 azalan dayanıksız tüketici malları üretimi, yüzde 1,6 azalan dayanıklı tüketim malları üretimi ve yüzde 1 gerileyen sermaye malı üretimi sebeb oldu. asics pas cher 2018 Enerji üretimi ise yüzde 2,2 artış kaydetti. AB ülkeleri içinde sanayi üretiminde aylık bazda en fazla azalış yüzde 3,6’lık oranla Portekiz’de gerçekleşirken, en fazla artış ise yüzde 2,6 ile Romanya’da belirlendi. asics sneakers 2018 Enerji üretimi yıllık bazda Avro Bölgesi’nde yüzde 3,1 azaldı Avro Bölgesi’nde sanayi üretiminin yıllık bazdaki yüzde 0,5’lik artışa en fazla olumlu etkiyi yüzde 1,5 artış gösteren sermaye malları üretimi oldu. Fjallraven Kanken Mini Backpack Dayanıksız tüketici malları üretimi yüzde 1,4, ara malı üretimi yüzde 0,4 artış gösterirken, dayanıklı tüketici malları üretimi yüzde 0,3 ve enerji üretimi de yüzde 3,1 azaldı. AB’de ise sanayi üretiminin yıllık yüzde 1,1 artmasında, sermaye malları üretiminin yüzde 2,2, ara malı üretimi ve dayanıksız tüketici malları üretiminin yüzde 1,4 ve dayanıklı tüketici malları üretiminin yüzde 0,7 artış göstermesi etkili oldu. AB’de söz konusu dönemde enerji üretimi ise yüzde 2,9 geriledi.

Women’s Minnesota Vikings Carter Bykowski Pro Line Team Color Jersey,Youth Detroit Lions Sam Martin Pro Line Team Color Jersey Cheap NFL Jerseys.Men’s Los Angeles Rams Stedman Bailey Pro Line Navy Big & Tall Team Color Jersey,Nike Men’s New England Patriots Customized Game Team Color Jersey,Pro Line Men’s Houston Texans Tony Washington Team Color Jersey Cheap Jerseys.Pro Line Womens Houston Texans Jeff Adams Team Color Jersey,Youth Buffalo Bills C Cheap NFL Jerseys.J. nike internationalist Spiller Nike White Alternate Game Football Jersey Cheap NFL Jerseys.Youth Jacksonville Jaguars Historic Logo Derek Cox Reebok Teal Replica Jersey,Youth Arizona Cardinals Ed Stinson Pro Line Black Alternate Jersey.Men’s Cincinnati Bengals Nike Orange Custom Elite Jersey,Pro Line Women’s Philadelphia Eagles Josh Huff Team Color Jersey.Youth New York Giants Jerome Cunningham Pro Line Team Color Jersey,Youth Denver Broncos James Ferentz Pro Line Orange Team Color Jersey,Women’s Buffalo Bills LeSean McCoy Nike Royal Blue Game Jersey.Pro Line Womens San Diego Chargers Cordarro Law Team Color Jersey,Women’s Arizona Cardinals Darnell Dockett Nike Red Game Jersey.Women’s New England Patriots Darryl Roberts Pro Line Navy Team Color Jersey,Youth Seattle Seahawks Clint Gresham Pro Line Team Color Jersey,Pro Line Men’s Dallas Cowboys Brandon Carr Team Color Jersey Cheap Jerseys

Öte yandan yıllık bazda AB üyesi ülkeler içinde sanayi üretiminin en fazla arttığı ülke yüzde 15 ile Romanya olurken, en fazla azalış ise yüzde 11,9 ile Malta’da kaydedildi. Mochilas Kanken Infantil Kaynak.

Yorum Kismi