Walter AG, Walter Capto™ ürün çeşitleriyle delik genişletme ve hassas delik işleme ürün programını geliştirdi.

Takım tezgahları komple işlemeleri gerçekleştirmek için her zamankinden daha fazla çok işlevsel hale gelmektedirler. Bir çoğu piyasada Capto iş miline sahip standart donanımlı olarak bulunmaktadır. Bu nedenle Walter özellikle delik genişletme ve hassas delik işleme ile ilgili takım sistemlerini Capto bağlantılı olarak sevk etmektedir.
Capto arayüzü kendi türünde en gelişmiş genel kullanım amaçlı arayüzdür. Bu arayüzü tornalama, doludan delik delme, delik genişletme ve hassas delik işleme veya frezelemede kullanılabilmekte ve bu nedenle döner, hatta sabit parça işlenmesi için, giderek torna tezgahlarında, işleme merkezlerinde ve Multi-tasking olarak adlandırılan tezgahlarda daha çok sık kullanıldığı görülmektedir. Bu tezgahların kullanıcıları tek bir arayüz sistemiyle başka donanıma gereksinim duymadan her çeşit işlemeyi gerçekleştirebilmektedirler. Beş kavrama ölçüsünde üretilmiş olup, gerek küçük ve gerekse büyük tip tezgahlarda kullanılabilmektedir.
Delik genişletme ve hassas delik işleme için müşterinin kendi delik işleme sistemlerine uygun olanı yapmak ve NCT ve ScrewFit bağlantılı tiplerin yanı sıra bu tür Walter Capto™ adaptörleri sunmak Walter için yeterli bir nedendir;

 Walter Boring : İki kesici uçlu, çift taraflı 20 mm.‘den 640 mm.‘ e kadar olan orta ve büyük boy delikler için delik genişletici takımlar
Rijit ve kompakt, kesme kenarına kadar içten soğutma sıvısı beslemeli ve simetrik (z2) veya radyal (z1) kullanılabilen delik işleme sistemi olup, kaba talaş işlemeye uygundur. Geniş kapsamlı bir kesici uç programı, modüler yapıda geliştirmeye açık, örneğin alüminyumdan köprü veya uzatma adaptörlerinin kullanımı sayesinde uygulamada en uygun birleşimlere olanak sağlar.

- Walter Precision: Tek kesici uçlu, hassas delik işleme takımları
Küçük, orta ve büyük boyutlarda mevcuttur, 2 mm.‘ den 640 mm.‘ e kadar olan deliklerde kullanılır. Anolog okunabilir ve son derece hassas olan bu delik işleme sistemi T6‘ ya kadar hassas son işlemelerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ayar hassasiyeti 2 mikrondur (µm). Delik çapına bağlı olarak ya delik işleme baraları, kartuşlar ile ya da alüminyumdan köprü tasarımlı olarak kullanılır. Sistem aynı zamanda kesme kenarına kadar içten soğutma beslemeli olup ve ayrıca geri işleme özellikli tasarıma da sahiptir.

 Walter PrecisionDIGITAL: Tek kesici uçlu, hassas delik işleme takımları
3 mm.‘ den 124 mm.‘ e kadar olan deliklerin çok yüksek hassasiyette işlenmesinde kullanılır. Bir optoelektronik kodlayıcı ölçüm sistemi mikron hassasiyetinde tam doğru dijital okuma sağlar. 10 mm.‘ ye kadar delikler için komple karbür delik işleme baraları, büyük çaplar için köprü tasarımlı olarak mevcuttur. Takım 16.000 dev./dk. değerine kadar kullanılabilir. Bakım gerektirmeyen otomatik balans ayarı tam doğrulukta konsantrikliği sağlar. Ayrıca burada içten soğutma sıvısı beslemesi sayesinde soğutma sıvısının hedeflenen kesme kenarına kadar doğru şekilde iletilmesi sağlanır.

Men’s New York Giants Michael Strahan Nike Gray Gridiron Gray Limited Jersey,Youth Minnesota Vikings Kyle Rudolph Pro Line Team Color Jersey Cheap NFL Jerseys.Mens Cincinnati Bengals AJ Green Nike White Game Jersey,Toddler Miami Dolphins Cameron Wake Nike Aqua Game Jersey,Nike Roger Staubach Dallas Cowboys White Legends Replica Jersey Cheap NFL Jerseys.Men’s San Francisco 49ers Keith Reaser Pro Line Team Color Jersey,Mens Oakland Raiders Bo Jackson Nike Black Retired Player Game Jersey.Nike Greg Jennings Green Bay Packers Preschool Replica Jersey – Green,Youth Los Angeles Rams Cody Davis Pro Line Team Color Jersey Cheap Jerseys.Youth Denver Broncos Von Miller Nike Navy Blue Alternate Game Jersey,Pro Line Womens Pittsburgh Steelers Daniel McCullers Team Color Jersey Cheap NFL Jerseys.Youth New York Jets Ben Ijalana Pro Line Team Color Jersey,Mens Minnesota Vikings Historic Logo Christian Ponder Nike White/Purple Game Jersey.Pro Line Men’s Miami Dolphins Tyson Clabo Team Color Jersey – Aqua,Women’s Arizona Cardinals Larry Fitzgerald Nike Black Game Jersey.Men’s Jacksonville Jaguars Marcedes Lewis Pro Line Big Tall Team Color Jersey,Youth Cincinnati Bengals Emmanuel Lamur Pro Line Team Color Jersey,Men’s Jacksonville Jaguars Blake Bortles Pro Line Black Gold Collection Jersey Cheap NFL Jerseys

Bu delik işleme sistemi ile ilgili Capto ürün çeşitlerini kullananlar bir dizi olanaklardan faydalanırlar; İş milindeki gerilim , küçük konik açılı ISO 26623 standardına göre konik çokgen (poligon) üzerinde gerçekleşir. Bu, yüksek bağlama kuvvetleri ve iyi alın pozisyonu sağlar. Kuvvet çokgenin çevresinde eşit olarak dağılır. Bağlantı kesinlikle boşluksuz olup, +/- 2 mikron (µm) tekrarlanabilirlik doğruluğuna sahiptir ve kendinden merkezlenir, ayrıca özel bir burulma emniyeti gerektirmez. Capto adaptör ayrıca daha kısadır ve böylece diğer adaptörlere kıyasla bükülme dayanıklılığı daha fazla olup, eğiklik titreşimlere bağlı olarak daha düşüktür. Bu özellik, öncelikle yüksek kalitenin beklendiği hassas delik işlemeyi en uygun hale getirir.
Daha az titreşim, daha uzun takım ömrü demektir. Böylece, Capto takımlar daha hızlı ve sorunsuz değiştirilebildiğinden, takım değişim sayısı kendiliğinden azalır, sonunda istenen takım ömrüne erişildiğinde iş süreci kesintileri azalır. Ayrıca kurma süreci de, fazla müdahaleye gerek kalmaması sayesinde en aza indirgenir. Sonuç olarak, Walter Capto™ işleme maliyetlerinde önemli bir düşüşe neden olur, ekonomik açıdan katkı sağlar.

Yorum Kismi