Sıvı conta dökme makinelerimizde kontrol ünitesi olarak, bu sistemlerde dünyadaki en üst teknoloji olan CNC kontrol üniteleri ve ROBOTİK kollar kullanılmaktadır. Bu kontrol ünitelerinde kullanıcıların isteklerine göre alanlarında en iyileri olan FANUC, SIEMENS, REXROTH ve LNC markaları standart olarak kullanılabilmektedir. CNC üniteler abkant , punch gibi makineleri kullananlar  tarafından  da bilindiği gibi eksen kontrollerinde komplike çözümler sunabilmektedir. CNC ünitelerde programlama dili olarak uluslar arası standart haline gelmiş G KOD sistemi kullanıldığından operatöre oldukça basit ve kolay çözümler sunabilmektedir. Makinelerimiz 3 eksen den 6 eksene kadar dairesel, doğrusal ve helisel interpolasyon yapabildiklerinden, contalama sırasında başından sonuna kadar aynı homojenlik ve özellikte ürün elde edebilme imkânı sunmaktadır.


CNC eksen ve yataklarda kullanılan komponentlerde  yine dünyanın en iyilerinden biri  olan  BOSCH marka  CNC tezgahlar ve eksen hareketlerini sağlayan redüktörler de de yine Alman teknolojisi olan ALPHA marka boşluksuz redüktörler  standart  olarak kullanılmaktadır. Bu sayede yüksek Hız  ve Hassasiyette çalışma imkanı sağlanabilmektedir.
CNC tezgâhlarımız, TEK tabla veya ÇİFT tablalı olabildiği gibi, döner hareketli tabla ya da bant tipi olarak istenen ölçü ve özelliklerde yapılabilmektedir. Özellikle çift tablalı ve bant tipi uygulamalar yüksek zaman ve malzeme tasarrufu sağladıklarından seri iş yapan müşterilerimiz tarafından daha çok tercih edilmektedir.
Spindl kontrollü conta dökme kafası ve sürücü kontrollü dozajlama pompaları kendi bünyemizdeki AR-GE mühendislerimiz tarafından geri dönüşlü ya da geri dönüşsüz olarak dizayn edilmişlerdir. Yüksek hızlarda ve yüksek hassasiyette miksleme ve dozajlama yapılabildiğinden homojen bir contalama standart olarak elde edilebilmektedir. Biz yine, kimyasal malzemeler  sürekli karışabildiği için , conta kalitesi ve kullanım kolaylığı bakımından da geri dönüşlü olan sistemi tavsiye ediyoruz.
Dozajlama sistemimizde bir ya da daha fazla sayıda POLYOL malzemesini aynı makinede kullanma imkanı veren tam otomatik mekanik sistem ve programlama kullanıldığından müşterilerimize geniş contalama seçenekleri ( kanal içi ya da düz yüzey polyol ve renk çeşitleri )sunabilmekteyiz. Ayrıca yine Bu sayede iki ya da daha fazla makinenin yapabileceği işi tek makinede yapabildiğimizden küçük kullanım alanları ve ekonomik çözümler üretebilmekteyiz.
Dozajlama sisteminde kimyasal malzeme kontrolü ağırlık ölçen LOAD CELL ler ile otomatik olarak yapılmaktadır. Ayrıca istek olduğunda yine bu sistemler kullanılarak otomatik dolumda opsiyonel olarak yapılmaktadır.
Ayrıca dökme kafasının çift cidarlı miksleme kısmı ile paslanmaz malzemeden yapılmış çift cidarlı IZOSIYONET ve POLYOL tanklarının soğutulmasında, yine kendi uzmanlık alanımız ve imalatımız olan soğutma sistemi standart olarak kullanılmaktadır. Polyol tanklarımızda redüktörlü karıştırıcılar kullanılmaktadır.
Son olarak makine sektöründe en önemli husus olan satış sonrası teknik destek ve servis konusunda müşteri memnuniyetini koşulsuz olarak her zaman birinci sırada tutan firmamız bu yüzden tüm müşterileri tarafından da tavsiye edilmektedir. Aydınlatma armatürleri, elektrik Panosu IP sınıfı ve contalama sistemleri, dış ortam reklam panoları başta olmak üzere birçok üretici firmanın ihtiyacı olan poliüretan conta dökme makineleri özel projeler içinde dizayn edilmektedir.

Yoruma Kapali.